Parasoldug 3×3 m i polyester uden frisekant
Parasoldug i 3×3 m polyester er udviklet til professionel brug på caféer, restauranter, hoteller og andre udendørs serveringsområder. Størrelsen gør den ideel til mindre og mellemstore terrasser, hvor gæster skal kunne sidde komfortabelt i skygge på solrige dage.
Den kraftige polyesterdug på 280 g/m² sikrer høj slidstyrke og lang holdbarhed ved daglig brug i travle udemiljøer. Samtidig yder materialet UV-beskyttelse på op til 98 %, hvilket bidrager til et mere behageligt opholdsområde for både gæster og personale.
Dugen er designet uden frisekant, hvilket giver et enkelt og stilrent udtryk, der passer godt til moderne café- og restaurantmiljøer. Den vandafvisende polyester med et vandsøjletryk på 200 mm gør desuden dugen modstandsdygtig over for let regn og skiftende vejrforhold gennem sæsonen.
Kompatibel med
- Kæmpeparasol 3×3 m komplet u/frise – Hvidt stativ – varenr. 106994
- Kæmpeparasol 3×3 m komplet u/frise – Gråt stativ – varenr. 106995
Nøglefunktioner
- Kraftig 280 g/m² polyester – udviklet til professionel udendørs brug
- UV-beskyttelse på op til 98 % for øget komfort på terrassen
- Design uden frisekant giver et rent og moderne udtryk
- Vandafvisende materiale til skiftende vejrforhold



